Hat nap, szinte alvás nélkül – Rakonczay ébersége az óceánon nem rossz eredmény
A rekord 11 nap, de nem szörfdeszkán. Az ébrenlétet nem érdemes erőltetni, mert katasztrófához is vezethet.
A rekord 11 nap, de nem szörfdeszkán. Az ébrenlétet nem érdemes erőltetni, mert katasztrófához is vezethet.
Milyen alapon kapnak nyelvtörő és rejtélyes neveket a gyógyszerek? Mi köze Volta fizikusnak a gyulladáscsökkentőhöz és a vízesésnek a potenciaerősítőhöz?
Két régész az Ibériai-félszigeten az ősi csontokon hasonló elváltozásokat talált, mint például a medvékén.
A találmány majdnem kétszáz éves, és a nagyon mély hűtés mellett használható még színpadi kellékként, szemölcseltávolításra, fűtésszerelésre és esőcsinálásra.
Jobban meg kéne gondolniuk a kapusoknak, hogy állítanak-e sorfalat a szabadrúgók elé, mert a látszólagos védelem sokszor inkább hátrányukra válik – vélekednek a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Lehet, hogy a leprának rejtett tartalékai vannak? Ezt próbálják kideríteni több ország tudósai, miután Afrikában két helyen – Bissau-Guineában és Elefántcsontparton – is leprás csimpánzokra bukkantak.
Nemcsak egyes állatok, hanem egy Kínában gyűjtött gyógynövény is képes álcázni magát a megmenekülése érdekében.
Japán kutatók olyan hatékony módszert fejlesztettek ki, amellyel még a legképzettebb zongoristák – illetve a kezük precizitására támaszkodó más művészek és szakemberek – tudása is fejleszthető.
A tömeges koronavírus-oltások közben időnként előforduló mellékhatás, az anafilaxia szerencsére egyszerűen kezelhető, ha felkészülnek rá.
Az énekesmadarak fiókáit egy ideig a szüleik etetik és oltalmazzák. Számos esetben nő a még gyenge apróságok pusztulásának kockázata, amikor elhagyják a fészket. Ugyanakkor hosszabb maradás esetén nagyobb annak a rizikója, hogy egy fészekrabló kígyó vagy mosómedve az összes utódot elpusztítja.
Az Egyesült Államokban kisebb lett ugyan az elektronikai hulladék tömege, ám ez is csak elsőre tűnik jó hírnek.
Az idei év új kihívásai mindenkinek feladták a leckét: gép és ember is hibázott. Összegyűjtöttük 2020 legszórakoztatóbb bakijait a tudomány és a technológia területéről.
Migránsok is fejlesztették az oltóanyagot. Nyugaton nem bíztak az orosz vakcinában. A világjárvány miatt világméretű volt a tudományos együttműködés. Történet a gyermekbénulás éveiből.
Egyelőre kétséges, milyen eljárásokkal lehet kiűzni a vírust a zárt helyekről. Többé-kevésbé tudományos ötletek és próbálkozások vannak tantermi, munkahelyi környezetben, repülőkön, sőt még futballstadionokban is.
Az idén nem lehet megtartani a szokásos szilveszteri tivornyákat – de egyre többen oldják meg az alkoholfogyasztást „gyorsan és hatásosan” a hétköznapokon. Ez is a pandémia miatti bezárkózás egyik következménye.
A Michigani Egyetem kutatóit is meglepte, amikor a 11 ezer méteres mélységével a Föld legmélyebb pontjának tekinthető Mariana-árokban, illetve az Új-Zéland közeli Kermadec-árokban élő tengeri lényekben egy különösen mérgező nehézfémre, a higanyra bukkantak.
Kanadai viselkedéspszichológusok állítják, hogy ilyen kicsi korban is lehet észszerűen gondolkodni a pénzről.
A kézfertőtlenítőben több az alkohol, mint a pálinkában. Fogyasztása természetesen nem csak ezért nem ajánlatos, de ezt a kisgyerekek és a zavart elmeállapotú betegek nem feltétlenül tudják.